HABERTÜK Bayilere İki Kez Kazandırıyor

Posted by Onur ALMILAR in medya

, ,

Bugün evimize en yakın gazete bayisisine gittim. Hafta sonu için birkaç gazete seçtim. Seçtiğim gazetelerden bir tanesi de HABERTÜRK’tü. Ödeme yapmak için kasaya yöneldiğimde, market çalışanı bana “Ağabey! HABERTÜRK’ün kuponu kesiktir” dedi. Ben bu cümleye hiçbir anlam veremedim ve sordum “Nasıl yani kesiktir?” Kasadaki çalışan “Kupon biriktirenler var, kuponlarını alıyorlar gazetenin içinden” dedi. Ben de “Nasıl yani? Ama o zaman bir gazeteyi iki kere satıyorsunuz? Bu doğru mu?” diye sordum. Çalışan “!!!” dedi.

Anlaşılan, HABERTÜRK’ün vermiş olduğu “MİSSİE” ve “GORA” “Dizüstü Eğitim Setleri” için kupon biriktirenler vardı. Bu kişiler “Okuyucu” değillerdi çünkü gazeteyi okumuyorlardı. Ne okuması, kupon dışındaki bölümü almıyorlardı bile. Sadece ilgili ürünlere ulaşmak için gazetenin kupon bölümünü kesip alıyorlar ve bunun için gazete bayiine HABERTÜK’ün fiyatı olan 75 Kuruş’u ödüyorlardı. Bayi de kuponu kesik gazeteyi raflara geri koyuyor, aynı gazeteyi kuponsuz olarak bir başkasına satıyordu. Sanırım bu işten sadece bayi kazançlı çıkıyor.

Tüm bayilerde aynı durum var mı bilmiyorum! Eğer bu durum büyük bir çoğunluk için geçerliyse, HABERTÜRK için çok kötü bir durum söz konusu! Birincisi, satıldı sandıkları gazetelerin çoğu aslında kupondan ibaret. Yani sadece HABERTÜK kuponu satılıyor. Büyük bir çoğunluk gazeteyi okumuyor. İkinci kötü durumsa, bu durumdan bayilerin haksız kazanç sağlaması…

Benim aldığım HABERTÜK’ün kuponu kesilmemişti bereket. Zaten kesik olsaydı olay çıkarırdım! Kullanılmış gazete almam yani. Belki durum çok önemli değil, belki de çok önemli. Ben sadece paylaşmak istedim.

Bu yazı toplamda 3647, bugün ise 1 kez görüntülenmiş

One comment

  1. yurtdışı eğitim

    Cok guzel bir site oldu tebrik ederim

Leave a Comment

Your email address will never be published or shared. Required fields are marked with an asterisk (*).

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

css.php