Blog Post

Tuvalet taşındaki dışkı

Posted by Onur ALMIŞLAR in yaşadığım, yazdığım

Genel olarak umuma açık tuvaletlerde görülen bir olaydır. Çünkü umuma açık tuvaletlere müdahale etmek kolaydır. Herkesin kolayca girip çıktığı bu tuvaletler, bazı insanların başına istenmeyen olayların gelmesine neden olabilir. Tuvaletteki dışkı hayatınızı dışkı gibi yapabilir?

Şehirlerarası otobüs yolculuğu yapan birisi vardır.  Yolculuk yaptığı otobüs 15 dakika ihtiyaç molası verir. Otobüsün mola vermesiyle, otobüsteki masum vatandaş ihtiyaçlarını gidermek için dinlenme tesisinin tuvaletine doğru gider.

O sırada tuvalette, karnı çok ağrıyan bir kişi karnındaki tüm ağrıyı dinlenme tesisinin tuvaletindeki taşının kenarına bırakır ve tuvaleti hiç temizlemeden oradan uzaklaşır. O pis adam işini bitirip hızla tuvaletten uzaklaşırken kimselere de görünmez!

İhtiyacını gidermek için tesisin tuvaletlerine gelen vatandaş boş bir yer aramaktadır ve maalesef tuvaletteki kabinlerin hepsi doludur, birisi hariç…

Vatandaş büyük bir mutlulukla boş bulduğu kabine girer. Fakat biraz önce boş bir kabin bulmanın mutluluğu büyük bir şokla tiksinmeye dönüşür. Çünkü girdiği kabinin tuvalet taşının kenarında kocaman bir insan dışkısı vardır. Vatandaş gördüğü manzaradan çok iğrenir ama zaman harcamadan idrar torbasını boşaltmalıdır. İşini bitirir ve tuvaleti temizlemeden; başkasının pisliğiyle uğraşmadan tuvalet kabinden çıkmak için kabinin kapısını açar.

Asıl şok, suçlama ve rezil olma o andan itibaren başlar.

Masum vatandaş kapıyı açtığında, tesisteki tuvaletin içerisinin dinlenme tesisinde mola veren diğer yolcu otobüslerinin yolcularıyla dolduğunu görür. Üstüne üstlük tuvaletteki kabinlerin hepsi hala doludur, birisi hariç! Masum vatandaşın çıktığı kabin dışında hiçbir kabin boşalmamıştır. Masum vatandaş kapıyı açtığında tesisin tuvaletinde sıra bekleyen tüm yolcular o açılan kapıya doğru dönerler ve içeriden çıkan masum vatandaşı görürler. Vatandaş içeriden çıkarken bekleyenlerden birisi içeriye girmek için hareket eder, kapıyı açar ve tuvalet taşının kenarındaki o iğrenç insan dışkısını görür, öfkeli bir sesle “Allah belanı versin senin pis herif!” der.

Masum vatandaş henüz tesisin tuvaletinden çıkamamıştır. O ve tuvalette bekleyen diğer vatandaşlar taşın kenarına bırakılmış dışkının olduğu kabindeki diğer vatandaşın sesine doğru dönerler. Sonra, masum vatandaş hariç tüm vatandaşlar masum vatandaşa döner ve öfkeli gözlerle ona bakarlar ve masum vatandaş öfkeli kalabalığın saldırısına uğrar:

“Pis adam!”

“Lanet herif!”

“Terbiyesiz herif! Şuna bak, gören de adam sanır!”

Masum vatandaş büyük bir utanç ve şaşkınlıkla derdini anlatmak ister

“Hayır! Durun, bir yanlış anlaşılma!”

Ama onu kimse dinlemez, çünkü her şey çok açıktır: Tuvaletin taşında iğrenç bir dışkı vardır ve o tuvaletten en son çıkan kişi bellidir? Diğer vatandaşlar yargılamaya devam ederler;

“Suçlu!”

“Sen insan mısın be!”

“İdam edelim!”

“Evet, evet asalım!”

“Vurun! Linç edin!”

“Boku yedirelim!”

“Acımayın arkadaşlar!”

İçimizden bazılarımızın başına bu tür olaylar gelmiş, geliyor ve gelecek olabilir. Başkasının yaptığı bir pislik nedeniyle size pislik gibi davranılabilir, herkese açık bir yerde ve kime ait olduğu belli olmayan bir suç delinin, basit bağlantılar kurularak size ait olduğu iddia edilebilir, bu delillerle yargılanmanız ve bu delillerle diğerleri tarafından idam edilmeniz olasıdır? Bok deyip geçmeyin yani!

One Comment

  1. unknown

    ve işte hayat da bazen böylesine b.ktan bir hal alır…

    Reply

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: