Blog Post

Filiz delirelim mi?

Posted by Onur ALMIŞLAR in düşündüğüm, yazdığım

,

Ne gerek var ki, neden akıllı akıllı dolaşıyoruz etrafta? Siyasetle, ekonomiyle, medyayla, kültürle, tiyatroyla, sanatla, bilimle ve bilumum akıl gerektiren işlerle ilgilenip ne yapıyoruz? Manyak mıyız biz? Eğer manyaksak hemen kimlik değiştirelim ve deli olalım.

Misal kimse yarın işe gitmesin. Herkes şortunu, spor ayakkabısını giysin gelsin şehrin meydanına. Önce yüz kale maç yapalım, ardından tüm şehirdeki zillere basıp kaçalım, sonra bağa bahçeye dalıp erik çalarız. Deli olmadan önce biraz çocuk olalım.

Duvara bir kare çizelim ve içinden geçmeye çalışalım mesela. Ne bileyim? Boş havuza atlayalım elli metre yüksekten. Yüksekten korkan tüple dalsın hemen havuzun dibinden.

Belki şehre bir siyasetçi gelir bir miting olur, oraya gidelim. Coşkulu kalabalık olalım, ellerimizde bayraklar dalgalandıralım falan. Tam siyasetçi kürsüye çıkıp büyük bir iştahla “Sevgili hemş..” derken hobaa hepimiz meydanın dört bir yanına dağılalım. Apışıp kalsın orada tek başına.

Televizyonun ekranından bize seslenen ankermenleri şaşırtalım mesela. Herkes bulunduğu bölgedeki tv kanalının önünde toplansın. İlgili kanal tam canlı yayına girerken ve spiker haberleri heyecanlı heyecanlı verirken stüdyoyu basalım. Herkes donunu çıkarıp sallasın ekrandan ve herkes her yerdeki akrabalarına selam göndersin. Kameraları yumurta yağmuruna tutalım. Haberleri kaçıranlar tartışma programlarını bassınlar. Kalabalıklar tartışma programındaki tarafların arkasına kümelensinler. Herkes kendi tarafındaki tartışmacının “A” demesiyle, yok yok ağzından hangi harf çıkarsa çıksın hemen alkışlamaya başlasın. Ya da hiç tartışma yaptırmadan direk kulaklarına hep birlikte vuvuzela üfleyelim.

Gazetelerin matbaalarını basalım. Matbaanın ortasına binlerce fotokopi makinesi koyalım. Matbaayı basanlar tek tek kendilerinin fotokopisini çeksinler; isteyen kıçını, isteyen başını, sonra o fotokopilerden birinci sayfa yapalım. Üçüncü sayfanın içine sıçalım, sayfalar birbirine yapışsın ve kimse açamasın?

Ne bileyim işte Filiz! Akıllı olup kanser olacağımıza deli olup mutlu olalım. Ne dersin?

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: