Blog Post

Game Of Thrones’un final sezonu başladı

Posted by Onur ALMIŞLAR in duymalısın

,

Merhaba değerli dostlar,
Gözlüklü İskelet isimli oyun kanalımın dışında, video bloglar, ilginç haberler, kafama takılanlar, sesli yazılar ve benzeri kişisel videolarım için yeni bir kanal açtım. Oyun videolarıma devam etmekle birlikte yeni kanalımda da sizlerle buluşmaya devam edeceğiz. YouTube kanallarıma abone olursanız memnun olurum.
Merak ettiğim bir konuyu, geçen hafta okuduğum ve bana ilginç ya da önemli gelen bazı haberleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Fırsat buldukça bu tür ilginç haberleri sizlerle paylaşacağım.

Game Of Thrones’un final sezonu başladı
Her yıl bir sezon yayınlanan dizinin üzerinden de epey zaman geçti. Kim kimdi, neler olmuştu, işler bu noktalara nasıl gelmişti? Diziyle ilgili geçmiş olaylara dair hafıza tazelemek isterseniz tam size göre bir haberim var. Dizinin yapımcıları olayları hazırlayalım diye final sezonundan önce izlemeniz gereken 21 bölümlük bir liste hazırlamışlar. Final sezonundan önce diziye adapte olmak isteyenler için güzel bir fırsat.
Apple’ı 900 bin Dolar dolandırdılar
 
İlginç bir haber! İki Çinli insan sahte iPhone telefonları kullanarak Apple’ı 900 bin dolar dolandırmışlar. Nasıl olmuş bu iş? Sahte telefonları Apple servislerine göndermişler, cihazların sorununu da “Açılmıyor” olarak belirtmişler. Sanırım en ilginci Apple’ın “arızalı” telefonları kontrol etmeden yeni telefonlarla değiştirmesi. Böyle bir servis politikası varmış Apple’ın. Eğer cihaz açılmama sorunuyla servise geldiyse hemen yenisini gönderiyorlarmış. Tabii sonra telefonları tamir için kontrol ettiklerinde telefonların sahte olduklarını anlamışlar ama iş işten geçmiş. İki dolandırıcı ABD’de yaşayan tanıdıklarına da bu sahte telefonları göndermişler, dolandırıcıların tanıdıkları da bu değişim dolandırıcılığına ortak olmuşlar. Demek ki ne kadar büyük olursan ol sisteminin bir yerlerinde mutlaka bir açık oluyor!
Kitap okumanın faydaları!
 
Kitap okumanın “faydalı” olduğunu kanıtlayan ilginç bir haber daha. Kanadalı bir çift evdeki kitaplardan birinin arasında bir loto kuponu bulmuşlar. Bir bakmışlar lotonun geçerlilik süresinin dolmasına bir hafta var. VE en güzeli lotoya 750 bin ABD doları ikramiye vurmuş. Vay be! İnsanlar üşengeçlik yapsalar ya da “Dur ya bu kitabı haftaya okurum!” deseler 750 bin ABD doları tutarındaki ikramiyeden mahrum kalacaklar. Şimdi ben de evdeki tüm kitapları karıştırmaya gidiyorum. Belki arada bir loto kuponu da ben bulurum (Ödenmemiş elektrik faturası buldum)
Vaizlerin Spor Ayakkabıları
 
Amerika’daki insanların %37’si hafta sonu kiliseye gidiyormuş. Kiliseye gidiyorlar orada vaizleri dinliyorlar vs. Tyler isminde genç bir insan bu vaizlerle ilgili çok ilginç bir durum fark etmiş; vaizlerin spor ayakkabıları! Vaizlerin giydiği spor ayakkabıların fiyatları üç bin dolar, bin dolar, 900 dolar… Tyler bir insatgram hesabı açarak vaizleri ve spor ayakkabılarını sergilemeye başlamış ve bir haftada 60 bin’e yakın takipçi kazanmış. Haberde şöyle diyordu “Kiliseye gidenler, vaizlerin böyle pahalı ayakkabılar giydiklerini bilseler yine de kiliseye giderler miydi?” Sizce?
İlk Kara Delik Fotoğrafı
 
Geçen haftanın en önemli haberlerinden birisi buydu bence. İnsanoğlunun Ay’a ayak basmasından sonraki en büyük gelişmelerden birisi; ilk kez bir karadeliğin fotoğrafını çektik. Gezegenimizden yaklaşık 55 milyon ışık yılı uzakta, Messier 87 (M87) galaksisinin merkezinde bulunan bu karadelik fotoğrafı aslında şimdi çekilmiş olsa da biz bu karadeliğin 55 milyon yıl önceki görüntüsünü gördük. Düşünsenize 55 milyon yıldır orada!
Peki bu fotoğraf neden önemli? Önemli çünkü şimdiye kadar teorik olarak bilinen karadeliklerin gerçek bir görüntüsünü elde etmiş olduk. Karadeliklerin varlıklarını doğrulamış olduk. Şimdiye kadar filmlerde, resimlerde oluşturulan karadelik görselleri artık geçersiz oldu çünkü o görseller “uydurma” idi, artık gerçek bir karadelik görüntümüz var.
Kaynaklar:
1) GOT Final Sezonundan Önce Mutlaka İzlemeniz Gereken 21 Bölüm
↳ http://bit.ly/2VICLw2
 
2) Sahte iPhone’larla Apple’ı 900 bin Dolar dolandırdılar
↳ https://bit.ly/2IomARE
 
3) Kitap arasında unutulan loto biletine büyük ikramiye
↳ https://bit.ly/2UVV3wR
 
4) Papazların ayakkabıları
↳ http://bit.ly/2V7936K
 
5) İlk Kara Delik Fotoğrafı ile İlgili Bilmeniz Gereken Her Şey!
↳ http://bit.ly/2Xfh9I2

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: