Blog Post

Zaman zaman!

Posted by Onur ALMIŞLAR in yaşadığım

,

Şu sıralar en çok ihtiyacım olan şey zaman planlaması. İnanılmaz derecede dağınık, faydasız, ve etkisiz bir zaman kullanımım var. Film ve dizilerde çok sık kullanılan bir sahne gibi; işe geç kalan kişi, hazırlanmış olan kahvaltı sofrasına hızlıca yanaşır; sevdikleriyle fişek gibi bir selamlaşmadan sonra bir parça peynir, bir parça ekmek ve meyve suyundan (dizisine göre çay, kahve) bir yudum alır “Geç kaldımmm!” diyerek paldır küldür masadan ve evden uzaklaşır. Halim biraz böyle. Bir parça dizi (dur bunu sonra izlerim çünkü YouTube’daki o videoyu izlemedim) bir parça YouTube (ama geçen ay başladığım kitap duruyor, o zaman sonra izlenecekler listesine ekle) geçen ay başladığım kitaptan on sayfa (altını çizmek için kalem alayım) kalemi aldım şimdi de aklıma çizmek istediğim bir illüstrasyon geldi (aaa bak ben o dizinin yorum videosunu çekmiş miydim?) çizimi bırak çekim hazırlıklarına başla (tamam da kendime ait güzel bir lowerthird yapmam lazım) çekim hazırlıklarını boş ver After Effects’e saatlerce ayır…

O daldan o dala, bu yapacaklarımdan öbür yapacaklarıma derken aslında tüm zamanımı hiçbir şey yapmadan geçiriyorum! İşin kötü tarafı boşa geçen bu zaman içinde kendime ve aileme ayırdığım zaman çok az (Çok mu az? Böyle bir zamanın var mı?) Tamam tamam, maalesef kendime ve aileme de zaman ayıramıyorum. Yani böyle dolu dolu zaman! Bunu plansızlığıma bağlıyorum. Ama belki de her şeye zaman ayırmaya çalışmaktan dolayı da oluyordur! Bilmiyorum. Acaba size de oluyor mu?

Hayatım bir şekilde elimden kayıp gidiyor ki “elimde” mi onu da bilmiyorum. Sanırım zamanın elinde! Bu zaman olayını bir şekilde çözüp hayatımı geri almalıyım. Siz de geri alın!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: