Blog Post

2019 Steam yaz indirimleri

Posted by Onur ALMIŞLAR in oynadığım

Merhaba değerli dostlar,

Steam yaz indirimleri başladı lütfen cüzdanlarınızı saklayın Oyun kanalları ve oyuncular Setam yaz indirimleri için sizlere oyun tavsiyelerinde bulunuyorlar ben de bu kervana katılarak sizlere önerilerde bulunmak istiyorum. Önerilerimi iki başlık altında sunacağım. Başlayalım

OYUN ALMAYIN

Birinci tavsiyem oyun almamanız yönünde olacak. Neden? Bu sorunun cevabını kendimden örnek vererek açıklamak isterim. Değerli dostlar oyun kütüphanenizde kaç oyun var? Bu oyunların kaçını oynamadınız? Benim Steam kütüphanemde şu an 103 oyun var. Düşünün 103 tane oyun! Bu oyunların 20 tanesini oynamışımdır. Geriye 83 oyun kaldı. Hala oynamadığım 83 oyun var. Bu oyunları ne zaman oynayacağım? Oyun oynamayı çok sevsem de oyun oynamaya ayıracağım zaman pek fazla değil. Çünkü bir ailem var, çocuklarım var onlarla ilgilenmeliyim ki çocuklar olunca zaman da pek olmuyor. Ben sadece haftada 1 gün kendime oyun için zaman ayırabiliyorum ve oynadığım bu oyunları da kanalımda yayınlıyorum. Elbette çocuklar uyuduktan sonra da biraz oyun için zamanım oluyor ama bu çok nadir gerçekleşen bir durum. Ayrıca hayat oyundan ibaret de değil; kitap okumak, dizi, film izlemek, makaleleri incelemek, çizim yapmak vb kısaca kendinize göre hobiniz varsa onunla ilgilenmek için de zaman lazım.

İlk tavsiyem oyun kütüphanenizdeki oyunları oynamanız yönünde olacak. Yeni oyun satın alımlarınızı oyunlarınız azalmaya başlayınca yapabilirsiniz. Oyun almak da kitap almak gibi. İzlediğiniz film ve dizilerden, okuduğunuz kitaplardan, sosyal mecralardan kitap önerilerini görüyor ve bu kitapları listenize ekliyorsunuz. Belki de alıyorsunuz ama ne zaman okuyorsunuz? Belki de dört yıl önce aldığınız bir kitap hala kütüphanenizde tozlanmış ve okunmamış bir halde duruyordur. Örne olarak 2015 yılında aldığım Hakan GÜNDAY’ın AZ isimli kitabını daha bu kış yeni okudum! Ama işte bazen aklınıza o kitap düşüyor ya da o oyun ve birden o oyunu oynamak istiyorsunuz. Ne yazık ki o an o kitap ya da oyun elinizde olmuyor. İşte bu durumlarla karşılaşmamak için indirim zamanlarında aklınızdaki oyunu almak isteyebilirsiniz. Ben de öyle yapıyorum! İnanın, şimdi sizlere tavsiye ediyorum ama ben de dayanamayıp en az beş oyun alacağım. Sanırım istifçiyim ben!

Kendinizi tutabiliyorsanız; kütüphanenizdeki oyunlar azalmadan oyun almayın. Yaz indirimi biter ama sonbahar indirimi gelir, o biter kış indirimi gelir. İndirimler bitmez değerli dostlar. Ama zamanınız çok değerli ve o bitiyor!

BEN BU OYUNLARI ALACAĞIM 

 

Oyunlara geçmeden önce şunu belirtmek isterim, ben genellikle bağımsız yapımcıların yaptığı ve platform tarzı oyunları seviyorum. O nedenle listemdeki oyunlar genellikle platform tarzı oyunlar olacak. Bir neden daha var; bilgisayarım başka oyunları zaten kaldırmıyor he r platform oyununu da oynayamıyorum aslında. Neyse, ağlama kısmını geçip oyunlara bakalım.

1) Sine Mora EX Sine Mora

Gençliğimizin soldan sağa kayan mermilerden, düşman uçaklarından, üst ve alt tarafta bulunan şekillerden kaçmaya çalıştığımız klasik bir shoot’em up oyunu. Oyun klasik tarz ile modern bir görselleştirme yaparak bize keyifli ama daha çok kumanda kolu kırdırtacak derecede zor anlar sunuyor. Bölümleri geç, büyük patronla yüzleş ve diğer bölüme devam et. Bu tarz klasik bir oyunu modern görsellerle oynamak isterseniz buyurun efendim. Oyunun en büyük özelliklerinden birisi zaman kontrolüymüş.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 8 Ağustos 2017
 • Normal Fiyatı 18,00 TL
 • %75 indirimle Şu an 4,50 TL

 2) -KLAUS- 

 

Kim olduğunu ve nerede olduğunu bilmeyen kahramanımızı bulunduğu bodrum katından çıkışa doğru götürüyoruz. Bu esnada hem KLAUS’un ne demek olduğunu hem de kim olduğunu birlikte öğreniyoruz. Hoş grafikleri ve renk paleti olan olan şeker bir platform oyunu.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 24 Ocak 2019
 • Normal Fiyatı 25,00 TL
 • %90 indirimle Şu an 2,50 TL

3) PID 

 

Kurt adında genç bir çocuk kendini tuhaf bir gezegende mahsur buluyor ve eve dönüş yolunu bulmaya çalışıyor. Klasik bir platform oyunu. Evimizin yolunu bulmaya çalışırken sırtımızdaki çantada biriktirdiğimiz eşyalardan ve yol boyunca karşılaştığımız dostlardan destek alıyoruz. Oyunun Limbo ve İnside isimli oyuna benzediğini belirtmek isterim. Grafikleri gayet hoş ve yapımcıya göre oyun bize 12 saatin üzerinde aksiyon ve macera sunuyor.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 31 Ekim 2012
 • Normal Fiyatı 18,00 TL
 • %66 indirimle Şu an 6,12 TL

4) Distrust: a Long Dark Polar Survival 

Bu oyun bana The THING isimli filmi ve oyununu hatırlattı. Kutuplarda geçen, izometrik (üst yandan bakış) açısına sahip, macera, hayatta kalma, strateji tarzı bir oyun. Oyun içinde korku öğeleri de var. Ayrıca oyunun Türkçe dil desteği de mevcut. Oyunu tek başınıza oynayabileceğiniz gibi eşli ve çok oyunculu da oynayabilirsiniz.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 23 Ağustos 2017
 • Normal Fiyatı 20,00 TL
 • %86 indirimle Şu an 2,80 TL

5) Beat Cop 

 

Seksenli yıllarda New York sokaklarında Jack KELLY adında bir polisiz. Bir cinayet çözmeye, suçlara müdahale etmeye, cezalar kesmeye, gıcık müdürümüz ve çok para harcayan eşimizle hayatımızı idare etmeye çalışıyoruz. Suça da bulaşabilir ve geçimimizi kısa yoldan zengin olma yönünde ilerletebiliriz ya da iyi bir polis olup başımıza gelecek sıkıntılara katlanırız. Oyun pixel grafikler eşliğinde ilginç bir deneyim sunuyor. En güzeli de oyunun Türkçe dil desteği var.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 30 Mart 2017
 • Normal Fiyatı 24,00 TL
 • %75 indirimle Şu an 6,00 TL

6) Castle Crashers 

 

İsterseniz tek başınıza (ama arkadaşlarla çok zevklidir) ister arkadaşlarınızla, isterseniz de online oyuncularla birlikte oynayabileceğiniz, hackk and slash türünde eğlenceli, komik, keyifli 2d bir aksiyon oyunu. Bu oyunu oynarken çok eğleneceğimizi umuyorum.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 26 Eylül 2012
 • Normal Fiyatı 24,00 TL
 • %80 indirimle Şu an 4,80 TL

7) Guacamelee! Gold Edition 

 

Meksika’dan ilham alan büyülü bir dünyada geçen tarzı bir aksiyon platform oyunu ile listeyi sonlandırayım. Bu oyun geleneksel Meksika kültüründen ve folklorundan ilham almış. Bunu oyunun içinde görebiliyorsunuz. Çok renkli bir oyun. Oyun içerisinde birbirinden ilginç karakterler var.

 • ÇIKIŞ TARİHİ: 8 Ağustos 2013
 • Normal Fiyatı 29,89 TL
 • %70 indirimle Şu an 8,96 TL
*Oyun görselleri oyunların Steam sayfalarından alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: