Blog Post

Anti Süper Kahraman, Üç Film, 1 Kitap, Dört Şarkı

Posted by Onur ALMIŞLAR in dinlediğim, izlediğim, okuduğum

, , , , , , ,

Merhaba değerli dostlar, Hafta sonu videosuyla tekrar birlikteyiz. Bu videoda neler var? Hemen paylaşayım. Önce üç güzel film

1) Brightburn 2019

Süper kahramanların eşeğin kulağına su kaçırdığı şu zamanlarda “Yeter be!” dedirten harika bir anti süper kahraman filmi. Öyle her süper kahraman dünyayı kurtaracak değil, bazısı da kendi derdine düşmüş oluyor. Aslında Süpermen filmine benzer şekilde başlıyor Brightburn. Dünyaya düşen bir cismin içinde bulunan bebek (Brandon), çiftlikte yaşayan ve çocukları olmayan bir çift tarafında yetiştiriliyor. İlk başlarda cennet gibi bir hayat yaşayan çiftimiz Brandon’un kendini keşfetmeye başlamasıyla kendilerini bir cehennemin içinde buluyorlar. Brandon Süpermen’in aksine dünyaya iyilik değil kötülük getiriyor. O’na “Şeytanın oğlu” diyenler de var. Gerçekten güzel bir gerilim-korku filmi.

2) Kazanma Sanatı (Moneyball) 2011

Billy Beane eski bir beysbol oyuncusu ve oynamayı bıraktıktan sonra ‘Oakland A’ beysbol takımının başında. Ama Billy’nin bir kaç sorunu var. Birincisi, takımının büyük kulüplerle baş edecek bir bütçesi yok, ikincisi de onun kafasındaki oyunu anlayan birisi yok. Beysbol dünyasınca kabul görmeyen ve genel beysbol oyun davranışlarına aykırı kabul edilen yöntemleri deneyerek bir mucize yaratmaya çalışıyor. İlham verici, harika bir spor, drama ve biyografi filmi

3) Midsommar (Ritüel) 2019

Genç bir Amerikalı çift olan Dani ve Christian, üniversite arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmak üzere olan çift, bu çılgın tatili ilişkileri için son bir şans olarak görür. Zamanla, huzurlu ve yemyeşil bir cennete benzeyen bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları kaçışı olmayan bir korku labirentinin içine çekecektir. Film biraz ağır ilerliyor ve gerilimi size ağır ağır veriyor. Belirtmek isterim; yaratıklardan daha çok bu tarz olaylardan daha çok korkarım. Bırrrrrr!

Uzun Beyaz Bulut – Gelibolu

Bu üç güzel filmden sonra, benim çok sevdiğim yazar olan Buket UZUNER’in mükemmel bir kitabı var. Uzun Beyaz Bulut – Gelibolu. Bu kitabı okumadıysanız mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum değerli dostlar.

Dört güzel şarkı

  • 1) Mxmtoon – Dream of you
  • 2) Tim Mcgraw – Drive
  • 3) Apparat – Goodbye
  • 4)Yaşar Kurt – Saatimi Söktüler

Eylül 2019 beğendiğim 28 parça için

Diğer müzik listelerim için

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: