Blog Post

Apex Legends Oynarken Bizi Gıcık Eden 10 Durum

Posted by Onur ALMIŞLAR in listem, yazdığım

,

Oyunlarla aranız varsa Apex Legends isimli oyunu da mutlaka duymuşsunuzdur. Bilmeyenler için: Apex Legends, Respawn Entertainment tarafından geliştirilmiş ve Electronic Arts. Tarafından piyasaya sürülmüş, üç ve iki kişilik oyunculardan oluşan takımların bir haritaya atlayıp maç sonuna kadar elenmeden kalmaya çalıştığı klasik bir Battle Royale oyunu. Üstelik ücretsiz. Ben Apex Legends oynamayı seviyorum. Ama her oyunda olduğu gibi Apex Legends oynarken de başımıza gelen bazı gıcık olduğumuz durumlar var. Şimdi sizlere Apex Legends oynarken beni (bizi) gıcık eden 10 durumu paylaşacağım.

Apex Legends oynarken bizi gıcık eden durumlarla ilgili instagram hesabımdan bir yoklama yaptım fakat çok fazla yanıt gelmedi. İlk olarak çok az sayıda gelen yanıta sonra da kendi yaşadıklarıma göre bizi gıcık eden 10 maddeyi yazmaya başlıyorum. Maddelere eklemek istediğiniz varsa yorumlarda yazmayı unutmayın 🙂

1-Maçı Terk eden takım arkadaşı

Bu durumu çok sık yaşıyorum. Tam maça giriyoruz, haritada yer seçiyoruz, takım arkadaşı maçı bırakıp gidiyor! Ya da maç içinde, takım arkadaşımız rakip tarafından yere seriliyor, o an çatışma esnasında ona yardım edemiyoruz; bizim de canımız az, tazelenmemiz gerekiyor. Önce kendi güvenliğimizi almalıyız ki ona yardım edelim ama yere düşen takım arkadaşı yardım gelmeyince maçı bırakıp gidiyor. Ekmek almaya falan gittiğini düşünerek sinirlenmemeye çalışıyorum ama çok gıcık oluyorum 🙂

2-Server Hatası

Bu da çoğumuzun yaşadığı bir durum. Maç başında, ortasında veya maç sonunda, en avantajlı olduğumuz anda ekranın ortasında çıkan o “ERROR” yazısı! Error musun sabaha mı bırakırsın? Derin bir nefes alıp, Ceza’nın Holocaust parçasındaki tempoyla EA’ya tüm sevgilerimizi gönderiyorum.

3-İnternet Sorunları

Aslında bu Apex Legends ile değil ülkemizdeki internet altyapısından kaynaklanan bir sorun. Yine maç içinde en avantajlı olduğumuz anda internet bağlantısı gidiyor. Hadi bakalım! On yıl içinde uçan arabalar falan… Tamam cnm

4-Another Squad

Bu var ya! Bu, benim en gıcık olduğum durum. Maçın başında çatışmışız, malzemelerin olduğu alan bize kalmış, en güzel lootu yapmışız, haritada ilerliyoruz, karşımıza başka bir takım çıkıyor. O takımı da lobiye göndereceğiz derken… Etraftan kan kokusu alan sırtlanlar çevremizi sarıyor ve lobiye dönen biz oluyoruz. Aslında çok zekice bir hareket ama ben çok gıcık oluyorum!

5-Solo seven sıkışınca takımı hatırlayanlar

Apex Legends takım halinde oynanan ve oynanması gereken bir oyun. Solo da iyi maçlar çıkaranlar vardır ama takım olarak haritada gezmemiz lazım. Maç başlıyor, takımdaki bir cengâver taaaa haritanın diğer tarafına kadar gidiyor. Orada rakip takımla karşılaşıyor ve ölüyor mu? Yok! Bayıltıyorlar bizim cengaveri, o da milyonlarca kez “Düşman burada! Hadi gelin! Ne olur yardım edin!” işaretini bırakıyor. Sürekli “F” tuşuna basıp duruyor. Ya arkadaşım bizi sen terk etmedin mi? Demin takılıyordun Rambo gibi, ne oldu? Beter ol! (Bu arada solo niye yok arkadaşım? Gelsin şu oyuna artık!)

6-Pusucular

Bu arkadaşlar haritanın belli bir bölgesinde yuvalanıp rakiplerinin tuzaklarına düşmesini beklerler. Yasa dışı değil ama hoş da değil. Maç esnasında pusuculara denk gelmek beni gıcık ediyor.

7-Eşeğin kulağına su kaçıran nerfler

Apex Legens ve benzer oyunlarda oyun içinde yer alan karakterler, silahlar ve ekipmanlara duruma göre nerf (gücünü düşürme) ya da buff (gücünü yükseltme) gelir. Bu nerf ve buff güncellemeleri oyun içinde yer alan tüm kullanılabilir malzemeler arasında bir denge kurmak için yapılır. Ama bazen öyle bir nerff yapıyorlar ki, “denge” için yapılan dengesiz nerfler oyuncuları çıldırtıyor. En son hatırladığım Pathfinder’a gelen nerf idi. Bu durum main karakteri Pathfinder olan oyuncuları çileden çıkartmıştı. Hatta oyuncular Grapple Atma ve Süresini Uzatma Derneği öncülüğünde İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapmış, Ankara asfaltını trafiğe kapatmışlardı 😀

8-Açık Alanda Kalmak

Oyun içinde bir çok durumda diğer takımlar tarafından sıkıştırılabilirsiniz ama benim en gıcık olduğum durum açık bir alanda ellerinde sniper silahlar olan takımlar tarafından sıkıştırılmak. Bir takım sağdan diğer takım soldan darlarken ne yapacağımı şaşırıyorum. Özellikle de rakibin elinde Charge Rifle varsa offff! Gıcık olma da yanında yat.

9-Charge Rifle

Oyundaki yetenek gerektirmeyen ve uzun mesafelerden nokta atışı yapan ve oyuncuların çoğunu (Charge Rifle kullananlar hariç) gıcık eden bir silah. Sanki rakibin elinde uzuuuun bir sopa varmış gibi, nereye bakarsa orayı şak diye vuruyor. Çok gıcık bir silah!

10-Mikrofonu Bozulasıcalar!

Bu hemen hemen tüm online ve çok oyunculu oyunlarda olan bir durum. Aslında Apex Legends takım içi konuşmaya pek gerek olmayan bir oyun. Yani elbette takım içi konuşma daha değerli ama tanımadığımız kişilerle oynarken oyun içi iletişim mekanikleri takım için gerekli info ihtiyaçlarını karşılayacak kadar yeterli. Bazı maçlarda takım arkadaşımız mikrofonunu açık unutuyor ve cips falan yiyor veya mikrofona üflüyor, garip garip sesler çıkarıyor. Bu durum beni gıcık ediyor! Yapman guzum! Push to talk kullanın guzummmm!

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: